Oca
22
2010

Firefox ile DNS Değiştirip Proxy ile İnternete Girme

Çoğu internet kullanıcısının benim gibi internet explorer’ı bir kenera bırakıp daha hızlı ve kullanışlı olan ’a geçmesi üzerine bende biraz bu konuda yazmak istedim. Bu dersimizde ta nasıl değiştirip ile internete girebilecegimizi yaklaşık 3-4 adımda anlatmaya çalışıcam umarım başarılı olurm..

Şimdi diyeceksiniz ki bir insan neden proxy ile internete girmek ister? Bize yararı nedir? Hemen kısaca şöyle açıklıyayım. Malum biliyorsunuz nerdeyse 2 ayda 1 youtube olsun divxforever olsun divxplanet olsun sürekli kullandığımız tabiri caizse işe yarar sitelerin hepsi saçma salak nedenler yüzünden kapatılıp duruyor durum böle olunca her insan gibi bizde keşke amerikada olsaydım orda olsaydım diyip duruyoruz.. İşte bu işlem sonucunda internete yurt dışından giriyormuş gibi gösterebilir ve yasaklı sitelere gayet rahat girebiliriz..

Neysa lafı fazla uzatmadan Firefox u açarak dersimize başlıyoruz..

firefox dns degistirme 1 Firefox ile DNS Değiştirip Proxy ile İnternete Girme

Öncelik yukarıdaki sekmelerden Araçlar > Seçenekler sekmesine gidiyoruz..

firefox dns degistirme 2 Firefox ile DNS Değiştirip Proxy ile İnternete Girme

Açılan pencereden Gelişmiş > Ağ > Ayarlar sekmesine resimdeki gibi tıklıyoruz..

firefox dns degistirme 3 Firefox ile DNS Değiştirip Proxy ile İnternete Girme

Resimdeki gibi Vekil sunucu ayarları yazısının yanındaki kutucuga vede hemen altındaki Tüm iletişim kuralları için bu vekil sunucuyu kullan yazılarının yanındaki kutucuklara tıklayıp seçili hale getiriyoruz..

Proxy Listesi hemen bu linke tıklıyoruz ve giriyoruz ve güncel bir ip ve port adresi gözümüze kestiriyoruz.. Nereye gitmek istersek hangi ülkeye gitmek istersek onu kullanabiliriz.. Aldığımız ip adresini vede port numarasını resimdeki gibi kutucuklara yazıyoruz ve Tamam a basıyoruz.. Bazı proxy ler çalışmayabilir, böyle durumlarda tekrar aynı işlemi gerçekleştirip başka bir ip vede port kullanabilirsiniz.. Artık bam başka bir ülkedeyiz..

Kolay gelsin..

Gelen Aramalar: proxy ile internete girmek,yurtdışından internete giriyormuş gibi,internete yurtdışından giriyormuş gibi,firefox için dns,amerika üzerinden internete girmek,amerika proxy adresleri,online proxy list,firefox proxy değiştirme,proxy değiştirince internete girmiyor,yurtdışından internete girme


Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home2/cenia/public_html/tutorialci.net/wp-content/plugins/all-in-one-seo-pack/aioseop_class.php:1215) in /home2/cenia/public_html/tutorialci.net/wp-content/plugins/sayfa_sayac/sayfa_sayac.php on line 491

Benzer Konular:

Yazar Hakkında:

Leave a comment